R-Audio Kuminen levymatto 3 mm

Saatavuus: Tulossa pian

19,90 /kpl

Ilmainen toimitus yli 140 € tilauksiin!

R-Audio Kuminen levymatto 3 mm
3 mm kuminen levymatto vinyylilevyn ja levysoittimen lautasen väliin. Pehmeä pinta tukee levyä ja auttaa vähentämään staattisuutta sekä värähtelyjä.

Kokonaisarvio & soveltuvuus

Levyn tuki ★★★★☆
Sopii mattoa käyttävään levysoitinsetuppiin, kun 3 mm paksuus on yhteensopiva laitteen säädöillä.

Kokonaisarvio ★★★★☆
Simppeli tapa vaihtaa levyn alusta kumiseen mattoon ilman monimutkaista asennusta.
Tuotetiedot
R-Audio Kuminen levymatto 3 mm asetetaan levysoittimen lautasen päälle vinyylilevyn alustaksi. Kuminen pinta tarjoaa levylle pehmeän kosketuspinnan ja on suunniteltu vähentämään staattisuutta sekä värähtelyjä.

Matto sopii vinyylikuuntelijalle, joka haluaa muuttaa levyn ja lautasen välistä rajapintaa. Koska maton paksuus on 3 mm, levysoittimen säätöjen ja nykyisen maton paksuuden vaikutus kannattaa huomioida ennen vaihtoa.
Lue lisää
Sulje

Kuminen rakenne: kuminen pinta tukee vinyylilevyä lautasella ja suojaa levyä naarmuilta levyn pyöriessä.

Staattisuuden ja värähtelyn hallinta: materiaalin tarkoitus on auttaa vähentämään levyn toistoon vaikuttavaa staattisuutta ja värähtelyjä.

Yleistä
MalliGK-R31
TuotetyyppiKuminen levymatto
Paksuus3 mm

Varmista maton paksuus: 3 mm matto voi muuttaa levyn korkeutta suhteessa äänivarteen. Tarkista tarvittaessa levysoittimen säätömahdollisuudet.

Aseta tasaisesti lautaselle: varmista ennen käyttöä, että keskiöreikä asettuu vapaasti karaan ja että matto lepää tasaisesti koko lautasen alueella.