Pro-Ject Cover it E Suojakansi Elemental / RPM 1 & 3 Carbon

Saatavuus: Varastossa

109,00 /kpl

Ilmainen toimitus yli 100 € tilauksiin!

Pro-Ject Cover it E Suojakansi Elemental / RPM 1 & 3 Carbon
Kevyt ja kirkas akryylisuojakansi Pro-Jectin levysoittimille – suojaa soitinta ja säilyttää häiriöttömän kuuntelukokemuksen.

Soveltuvuus & kokonaisarvio

Erinomainen valinta Pro-Jectin RPM ja Elemental levysoittimille, joissa arvostetaan yksinkertaisuutta ja toimivuutta.

Äänenlaatu / äänenväri & signaalin taso ★★★★☆

Irrotettava rakenne ei vaikuta soittimen mekaaniseen toimintaan tai äänenlaatuun.

Liitettävyys & järjestelmärajat ★★★★☆

Takareunan kaapelilovi helpottaa perusasennusta ja säilyttää siistin kokonaisuuden.

Kokonaisarvio ★★★★☆

Käytännöllinen ja järkevästi hinnoiteltu lisävaruste HiFi-käyttöön.

Tuotetiedot
Pro-Ject Cover it E Suojakansi Elemental / RPM 1 & 3 Carbon

Pro-Ject Cover it E on suunniteltu HiFi-kuuntelijalle, joka haluaa suojata levysoittimensa päivittäisessä käytössä ilman monimutkaisia rakenteita tai ylimääräisiä mekaanisia osia. Elemental- ja RPM-sarjan levysoittimet perustuvat kevytrakenteiseen ja resonansseja minimoivaan suunnitteluun, ja Cover it E tukee tätä filosofiaa.

Suojakansi peittää koko levysoittimen ylhäältä ja sivuilta, estäen pölyn ja epäpuhtauksien kertymisen levylautaselle, laakeriin ja äänivarren herkkiin osiin. HiFi-kuuntelijalle tämä tarkoittaa tasaisempaa suorituskykyä pitkällä aikavälillä sekä vähäisempää huollon tarvetta. Kansirakenne on täysin irrotettava, joten kuuntelun ajaksi se voidaan nostaa pois ilman, että soitin altistuu resonansseille tai mekaanisille häiriöille.

Kirkas akryyli säilyttää soittimen visuaalisen keveyden ja tekee Cover it E:stä huomaamattoman osan kuuntelutilaa. Tämä on erityisen tärkeää käyttäjälle, joka arvostaa sekä äänenlaatua että selkeää, minimalistista ulkoasua. Tuote on mitoitettu suoraan Pro-Ject Elemental-, RPM 1 Carbon- ja RPM 3 Carbon -malleille, mutta soveltuu myös pienemmille levysoittimille mittojen salliessa.

Mallikuvan levysoitin ei sisälly toimitukseen.
Lue lisää
Sulje

Cover it E:n keskeinen ominaisuus on sen simpeeli ja kevyt rakenne. Akryylinen suojakansi ei lisää levysoittimeen kiinteitä osia, jotka voisivat vaikuttaa soittimen toimintaan tai äänen toistoon. Tämä on HiFi-kuuntelijalle olennainen etu, sillä äänenlaatu säilyy juuri sellaisena kuin valmistaja on sen suunnitellut.

Täysi peittävyys suojaa soitinta tehokkaasti arkikäytössä. Pöly, lemmikkien karvat ja ilmassa kulkeutuvat hiukkaset pysyvät poissa levylautaselta ja äänivarren mekanismista. Takareunan kaapelilovi mahdollistaa virtajohtojen ja signaalikaapeleiden pysyvän kytkennän ilman puristusta, mikä helpottaa sijoittelua hyllyssä tai tasolla.

Cover it E ei ole tarkoitettu raskaisiin tai suurikokoisiin high-end-soittimiin, vaan nimenomaan kevyempiin Pro-Ject-malleihin. Oikeassa käyttökohteessa se tarjoaa tasapainoisen yhdistelmän suojaa, käytettävyyttä ja hillittyä ulkonäköä.

Tekniset tiedot ja asennusvinkit

MateriaaliAkryyli
Ulkomitat (L x K x S)471 x 133 x 386 mm
Sisämitat (L x K x S)465 x 130 x 380 mm
Paino1,4 kg
YhteensopivuusElemental (Phono USB), RPM 1 Carbon, RPM 3 Carbon
ValmistusmaaEurooppa

Asennus- ja käyttövinkit

Aseta suojakansi paikalleen, kun levysoitin ei ole käytössä ja äänivarsi on lukittuna. Varmista, että kaapelit kulkevat vapaasti takareunan loven kautta ilman kiristystä. Kuuntelun ajaksi suojakansi suositellaan nostettavaksi kokonaan pois. Puhdistuksessa käytä vain pehmeää mikrokuituliinaa ja akryylille soveltuvia puhdistusaineita.

tuote: Pro-Ject Cover it E
kategoria: Levysoittimen suojakansi
ostopersoona: HiFi-kuuntelija
yhteensopivuus:
  - Elemental (Phono USB)
  - RPM 1 Carbon
  - RPM 3 Carbon
materiaali: Akryyli
paino: 1.4 kg
lähteet:
  - Pro-Ject Audio Systems Cover it E datalehti
  - project-audio.com Cover it E tuotesivu